Ema Kalıp

Ema Kalıp

  TEL EREZYON TEZGÂHINDA YAPILABİLECEKLER
Tel Erezyon Tezgâhları, Elektro Erezyon İşlemi'nin özel bir şekli olup, elektrot olarak bobin şeklinde makaraya sarılan iletken bir tel kullanır. Bu makara üzerine sarılı pirinç veya bakır tel, sürekli olarak ilerletilir. Bu ilerletme nümerik kontrollü muhtemelen Lineer Bilyeli Kızaklarla yataklanmış bir tablaya bağlı işin kesilme pozisyonuna göre hareket ettirilir. Bu işlem ya hassas yapılan testere ile kesme ve ya oyma işlemine benzer dış erkek zımba veya dişi zımba gibi iç yüzeylerin işlenmesinde kullanılır.

  Tel Erezyonda  açıklamış olduğumuz gibi genellikle elektrot olarak pirinç ve ya bakır tel kullanılır. Bu da düz plâka malzemelerden çevresel ve ya çok değişik profilleri olan parçaların istenilen boy ve hassasiyette kesilerek işlenmesini mümkün kılar.    

  Tel Erezyon tezgâhları  ile özellikle kesme ve bükme kalıpçılığı ve kalıpçıları rahat bir nefes almış, her ne kadar el melekelerinin büyük oranlarda kaybolmasına sebebiyet verse de, dişi plâkaya zımba alıştırmakta harcadığı günler ile ölçülebilen zamanlarını, başka kalıplara kaydırarak hız kazanmışlardır.

  EMA KALIP TEL EREZYON - İZMİR

7
8
15
42
46
>